DSCN136530 sierpnia 2015 r. na terenie Miejskiego Stadionu Sportowego odbył się Turniej Tenisa Ziemnego. Do turnieju stawiło się 11 zawodników:
  1. Grzegorz Flak – Sandomierz
  2. Tadeusz Maj – Sandomierz
  3. Andrzej Stachurski – Sandomierz
  4. Robert Marzec – Obrazów
  5. Sylwester Stajniak – Sandomierz
  6. Artur Wniuk – Sandomierz

Czytaj więcej...

 
 DSC7004Wraz z nastaniem wakacji, na terenie Kompleksu Rekreacyjnego przy ul. Żółkiewskiego, zainaugurowano Grand Prix Tenisa Stołowego. Turniej trwał przez cały okres wakacyjny. Finał rozgrywek odbył się w dniu 28.08.2015r. i było połączone z ogłoszeniem wyników oraz wręczeniem nagród (puchary, koszulki okolicznościowe, czapeczki).
Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych:
  1. Młodzież urodzona do 2000r. (starsza)
  2. Młodzież urodzona po 2000r. (młodsza)

Czytaj więcej...

 
 DSC6648Około 300 osób wzięło udział w VIII Spartakiadzie Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Świętokrzyskiego, która odbyła się w piątek, 28 sierpnia 2015 roku na Miejskim Stadionie Sportowym w Sandomierzu. Na zaproszenie organizatorów imprezy, czyli Środowiskowego Domu Samopomocy w Sandomierzu, odpowiedziało 10 ośrodków z województwa świętokrzyskiego (ŚDS z Jędrzejowa, Woli Jachowej, Kielc ul. Orzeszkowej, Tarłowa, Kielc ul. Miodowej, Stąporkowa, Ostrowca Świętokrzyskiego ul. Focha, Starachowic. Kleczanowa).
Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza. Do sportowej rywalizacji zachęcali również: Grażyna Łebek Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sandomierzu, Paweł Wierzbicki Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu, Jerzy Żyła Radny Miasta Sandomierza i st. chor. Krzysztof Maziewski wraz z żołnierzami z 3. Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego.

Czytaj więcej...

 
dzien z mundurem 0107Prezentacja stoisk informacyjno-edukacyjnych, miasteczko ruchu drogowego, pokazy działań ratowniczych z zakresu ratownictwa wodnego to tylko część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy w piątek, 28 sierpnia br., z okazji Dnia z mundurem w Sandomierzu.
Pokazom, które miały miejsce na Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego, towarzyszyło seminarium pn. „Służby mundurowe a bezpieczeństwo powiatu sandomierskiego”. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz powiatowych i miejskich, wszystkich służb mundurowych, działających w województwie świętokrzyskim: wojska, policji, straży granicznej, służby więziennej, izby celnej, inspekcji transportu drogowego, straży miejskiej. Podczas seminarium i pokazów na nadwiślańskim bulwarze obecna była również Beata Oczkowicz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Oficjalnego otwarcia seminarium w Zamku Królewskim dokonał Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza, który przypomniał, jak ważną rolę odegrały służby mundurowe podczas powodzi, która nawiedziła Sandomierz w ostatnich latach.

Czytaj więcej...

  DSC641927.08.2015r. na Boiskach Sportowych „ Orlik” odbyło się zakończenie IV edycji Szkółki Piłkarskiej Orlika dla najmłodszych. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach wakacyjnej propozycji aktywnego wypoczynku dla młodych miłośników gry w piłkę nożną. Z propozycji skorzystało łącznie 44 uczestników, 14 w grupie początkującej oraz 22 w grupie zaawansowanej. Podczas zakończenia wakacyjnej przygody z piłką nożną wręczone zostały pamiątkowe medale oraz dyplomy. Odbyły się konkursy, które wyłoniły „ króla strzelców”- Kacper Snopek, najszybszego zawodnika- Kamil Trznadel. Został zorganizowany także konkurs celności owy, w którym zwyciężył Maciej Trzciński. Po ostatnim podczas tegorocznych wakacji treningu uczestnicy zajęć zaproszeni zostali na wspólny poczęstunek.

Czytaj więcej...

 
 DSC6286W dniu 26.08.2015 na Boiskach Sportowych Orlik w ramach „Lato w Mieście 2015” nastąpiło podsumowanie wakacyjnych zmagań „Przedszkolaki na Orliku”. Wraz z przedszkolem „Jaś i Małgosia” prowadzone były zajęcia, które odbywały się przez cały okres wakacyjny w każda środę w godzinach 9 00 – 10 00.
Uczestnikom zajęć wręczone zostały pamiątkowe upominki, maskotki oraz słodycze.

Czytaj więcej...

 
 DSC6059W dniu 25.08.2015 na Boiskach Sportowych „Orlik” zorganizowany został Turniej „NBA”. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn z Sandomierza i Tarnobrzega. Drużyny rywalizowały w systemie każdy z każdym do 15 pkt. lub przy wyrównanym pojedynku do 10 minut.
Przedstawiamy przebieg Turnieju.
Gazownicy 7:8 Chłopaki z Dzikowa
Siarka 15:7 Krystaliczny Żuraw
Gazownicy 8:10 Siarka
Old Boys 7:8 Chłopaki z Dzikowa

Czytaj więcej...

 
 DSC601923.08.2015 na boiskach Centrum Rekreacji został rozegrany III edycja Turnieju Siatkówki Plażowej, do turnieju zgłosiło się 11 drużyn, rywalizowali systemem brazylijskim. Do dwóch wygranych setów, jeden set do 15 pkt. Zawodnicy przyjechali z takich miejscowości jak: Rzeszów, Stalowa Wola, Wola Baranowska, Nisko, Tarnobrzeg, Rzeczyce, Żurawica, Nowa Dęba oraz z Sandomierza.
Przedstawiamy klasyfikacje końcową:
Kategoria Kobiet:
I miejsce – Paula Pietruszka ( Sandomierz ), Aleksandra Sulik ( Sandomierz )
II miejsce – Monika Łączny ( Sandomierz ) Tosia Snopek ( Sandomierz )

Czytaj więcej...

VII triathlon letni 2015 039722 sierpnia 2015r.  odbył się VII Triathlon Ziemi Sandomierskiej: Letnie Mistrzostwa Polski Lekarzy oraz Letnie Otwarte Mistrzostwa Ziemi Sandomierskiej. Ostatecznie spośród 140 zgłoszonych pasjonatów sportu z całego kraju udział w triathlonowych zmaganiach wzięło 116 zawodników, w tym 23 lekarzy. W tym roku Sandomierz reprezentowało 15 zawodników. Rywalizację w ramach VII Triathlonu Ziemi Sandomierskiej zawodnicy rozpoczęli nad zalewem w Koprzywnicy, gdzie uczestnicy musieli przepłynąć 750 metrów. Następnie 20 kilometrową trasą udali się rowerami do Sandomierza. Ostatni etap, czyli bieg na dystansie 5 kilometrów  rozpoczynał się na terenie Miejskiego Stadionu Sportowego i odbywał się w obrębie Sandomierskiego Parku Piszczele. Wszyscy zawodnicy otrzymali na mecie pamiątkowy medal.

Nagrody dla zwycięzców wręczyli: Asystent Burmistrza Sandomierza Pani Katarzyna Zioło, Jacek Łabudzki - współorganizator i pomysłodawca zawodów, Sekretarz Miasta i Gminy Koprzywnica Dorota Kruszec-Nowińska oraz Paweł Wierzbicki - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

VII TRIATHLON ZIEMI SANDOMIERSKIEJ - 2015-08-22
L.P. Nazwa konkurencji Wyniki
1 OPEN - TRIATHLON Pobierz (PDF) WYNIKI
2 OPEN - TRIATHLON - LEKARZE Pobierz (PDF) WYNIKI

zobacz glerię zdjęć

hejnal lublin 2015 000915 sierpnia w Lublinie odbył się XXII Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich. Na Starym Mieście pojawiło się 41 trębaczy z 27 miast i jednej gminy wiejskiej. Również w tym roku reprezentowali nasze miasto trębacze z Sandomierskiej Orkiestry Dętej- Paweł Tworowski i Roman Safin, którzy wykonali hejnał Sandomierza z balkonu Trybunału Koronnego na Starym Mieście. Wcześniej wspólnie z innymi trębaczami przemaszerowali ulicami Lublina, złożone zostały kwiaty oraz wykonane hejnały przy pomnikach Unii Lubelskiej, Konstytucji 3 Maja, Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przy płycie Pomnika Nieznanego Żołnierza.

Czytaj więcej...