DSC0183W dniu 25.03.2015 Na Boiskach Sportowych ORLIK 2012, w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji został przeprowadzony I etap „Coca-Coli” chłopców.
1 kolejka
Katolickie Gimnazjum Sandomierz 0: 1 Publiczne Gimnazjum Dwikozy
Gimnazjum Nr 2 Sandomierz 4: 1 Gimnazjum nr 1 Sandomierz
2 kolejka
Gimnazjum Nr 2 Sandomierz 3: 1 Publiczne Gimnazjum Dwikozy
Gimnazjum nr 1 Sandomierz 5: 1 Katolickie Gimnazjum Sandomierz
3 kolejka
Gimnazjum Nr 2 Sandomierz 1: 0 Katolickie Gimnazjum Sandomierz
Gimnazjum nr 1 Sandomierz 3: 1 Publiczne Gimnazjum Dwikozy

Czytaj więcej...

 DSC926722 marca 2015r. w Zamku Sandomierskim spotkało się 82 szachistów, którzy przyjechali z różnych stron Polski oraz z zagranicy, by wziąć udziałw Turnieju Szachowym o „Szachy Królowej Jadwigi”.
Zawodnicy rywalizowali podzieleni na 4 grupy wiekowe, systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 9 rund.
Najlepsze wyniki w poszczególnych grupach uzyskali:
W grupie A- seniorzy :
I miejsce- Petr Golubka- Dolyna ( Ukraina)
II miejsce- Mirosław Lewicki- Czarna
III miejsce- Maciej Marszałek- Rzeszów
IV miejsce- Mirosław Grabarczyk- Żnin

Czytaj więcej...

 DSC859920 marca 2015r. uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadpodstawowych z Sandomierza i okolic, wzięli udział w biegu masowym w ramach akcji „Sandomierz Biega”.
Trasa tegorocznego biegu rozpoczynała się na terenie Miejskiego Stadionu Sportowego, wiodła ul. Koseły-ul. K. Wielkiego-ul. Słoneczna- Park „ Piszczele”- Ciągi pieszo -rowerowe Podwale Dolne-Park „ Piszczele”- ul. Słoneczna-ul. K. Wielkiego- ul. Koseły- Miejski Stadion Sportowy. Dystans jaki pokonali biegacze wyniósł 3km. Łącznie w imprezie wzięło udział ponad 200 osób. Bieg poprowadził słynny sandomierski ultra maratończyk – Jacek Łabudzki. Po zakończonym biegu wszyscy uczestnicy otrzymali wodę mineralną oraz pamiątkowe gadżety.

 

zobacz galerię

       101 7309W dn 18 marca 2015 w sali widowiskowej Centrum Rekreacji MOSiR odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Polscy poeci dzieciom”.

Organizatorem imprezy Przedszkole nr 5 w Sandomierzu przy technicznym wsparciu CR.   Imprezę prowadziły Panie Maria Gładysz oraz Anna Dziura. W imprezie uczestniczyły dzieciaki z sandomierskich przedszkoli.

Czytaj więcej...

DSC 1852W dniu 7 marca 2015r. o godz. 18.00 w sali Centrum Rekreacji MOSiR przy ul. Portowej po raz pierwszy w historii odbyła się prezentacja grup dziecięcych i młodzieżowych działających w klubie MUKS JUNIOR WISŁA Sandomierz oraz drużyny seniorów SKS WISŁA Sandomierz - lidera rozgrywek – III ligi w grupie małopolsko-świętokrzyskiej przed startem rundy wiosennej sezonu 2014/2015. Prezentacja była elementem obchodów 90 – lecia klubu SKS Wisła.

W czasie 90-ciu lat swojej działalności klub wzbudzał i w dalszym ciągu wzbudza ogromne zainteresowanie Sandomierzan, był i jest bardzo ważnym elementem integracji społecznej. Wychował i wychowuje wiele sportowych pokoleń sandomierskiej młodzieży.

Impreza została przygotowana wspólnie przez zarząd, zawodników, trenerów, kibiców, działaczy naszego klubu oraz we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czytaj więcej...

DSC 1835W dniu 07.03.2015 w Hali widowiskowo sportowej odbyły się „V Halowe Mistrzostwa Podokręgu Sandomierza ŚZPN" o Puchar Starosty Sandomierskiego. W turnieju wzięło udział 5 drużyn, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Do turnieju zgłosiły się drużyny Wisła- Junior Sandomierz, Stal Kunów, Sparta Dwikozy, Świt Ćmielów oraz Cukrownik Włostów. 
Tabela końcowa:
I miejsce – Sparta Dwikozy
II miejsce – Świt Ćmielów
III miejsce – Stal Kunów
IV miejsce – Wisła Junior Sandomierz
V miejsce – Cukrownik Włostów

Czytaj więcej...

IMGP6465

W Centrum Rekreacji MOSiR ul. Portowa miało miejsce otwarcie wystawy „Niemiecki nazistowski obóz śmierci KL Auschwitz – Birkenau”

Wystawa zawitała do Sandomierza Z okazji Roku Pamięci o ofiarach KL Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu.

W uroczystości otwarcia wzięła udział Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Gimnazjum nr 2 w Sandomierzu oraz członkowie Sandomierskiego Centrum Pamięci a także zaproszeni goście- mieszkańcy Sandomierza.

O celu wystawy mówił Pan Przewodniczący SCP Zbigniew Puławski. Na zakończenie części oficjalnej wiersze związane z tematyką obozową, wybrane przez Panią Elżbietę Ukraińska czytały Karolina Urbaniak oraz Aleksandra Zbydniewska.

W dalszej części spotkania, uczestnicy obejrzeli wystawę, będąca własnościa Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Czytaj więcej...

 DSC8030

W dniu 01.03.2015r. w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Patkowskiego, została zorganizowana druga edycja „ Turnieju o Puchar Dyrektora MOSiR" w Halowej Piłce Nożnej. W turnieju wzięło udział cztery zaproszone drużyny, „Nauczyciele", „Automotive", „Zarząd Siarki Tarnobrzeg" oraz drużyna „MOSiR". Rywalizowali w systemie każdy z każdym dwa razy 10 minut. 
MOSiR 2:3 Automotive
Nauczyciele 2 : 0 Zarząd Siarki Tarnobrzeg
MOSiR 0 : 4 Nauczyciele
Automotive 2 : 0 Zarząd Siarki Tarnobrzeg
MOSiR 2 : 8 Zarząd Siarki Tarnobrzeg
Automotive 1:2 Nauczyciele

zobacz galerię zdjęć

 DSC7414

01 marca 2015r. obchodzono w Sandomierzu Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
W intencji żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego odprawiona została msza św. w kościele św. Józefa w Sandomierzu. Następnie uczestnicy obchodów spotkali się na cmentarzu katedralnym przy symbolicznej mogile ppłk Antoniego Wiktorowskiego
„ Kruka”, dowódcy 2 Pułku Piechoty Legionów AK.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu organizował wspólnie z Fundacją Wolność i Demokracja Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych„ Tropem wilczym”. Bieg na symbolicznym dystansie 1963 m (rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – sierżanta Józefa Franczaka ps. „Lalek”) rozpoczynał się w Parku Miejskim przy wieży ciśnień obok II LO następnie ul. Słowackiego, Sandomierski Park Piszczele, Ciągi pieszo-rowerowe Podwale Dolne. Podsumowanie biegu, wręczenie dyplomów, medali oraz nagród specjalnych za uczestnictwo odbyło się w Zamku Królewskim w Sandomierzu, gdzie zakończyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

zobacz galerię zdjęć

 DSC559621 lutego 2015 r. odbyły się VIII Zimowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie oraz VIII Zimowe Otwarte Mistrzostwa Sandomierza w Triathlonie. Pierwsza część triathlonu – pływanie na dystansie 500 m, została przeprowadzona w Pływalni Krytej „ Błękitna Fala”. Po przepłynięciu wyznaczonego dystansu zawodnicy wzięli udział w drugim etapie mistrzostw. Etap ten rozpoczynał się na terenie Miejskiego Stadionu Sportowego w Sandomierzu, skąd zawodnicy wyruszyli w trasę rowerową, która przebiegała ul. Koseły-ul. K. Wielkiego- Sandomierskiego Parku „ Piszczele”- ul. Staromiejską oraz Ciągami Pieszo-Rowerowymi Podwale Dolne. Wszyscy zawodnicy musieli pokonać 13,5km na rowerze. W ostatnim etapie mistrzostw triathloniści zmierzyli się z  trasą biegową o długości 3,5 km, która częściowo pokrywała się z trasą poprzedniego etapu.

Czytaj więcej...

Horizontal scrolling slideshow

No directory \home\mosirs\ftp\mosir_page_2015\modules\mod_horizontal_scrolling_slideshow\images
NO IMAGES modules/mod_horizontal_scrolling_slideshow/images

Odwiedziło nas 185330